Molim Vas za jedan odgovor ako je to moguce.  Sestra mi je 61 godište i ima problem ispadanja mokraćnog mehura i materice. Predložili su joj operaciju - vađenje materice i podizanje sa mrežicom mokraćnog mehura. Molim Vas za vaš savet u smislu ima li drugi način rešavanja tog problema. Ja bi lično voljela da ne vadi matericu.(Ona živi u Osijeku)  Unapred se zahvaljujem u nadi da cu dobiti odgovor

    Odgovoreno: 01. 12. 2007.
    • Vasa sestra ima problem sa karlicnim dnom- doslo je do popustanja muskulature karlicnog dn a sto je rezultovalo spadom i ispadom mokracne besike i verovatno rektuma (slabost prednjeg i zadnjeg vaginalnog zida). Moguce je uraditi operaciju prednje i zadnje vaginalne plastike sa amputacijom grlica cime se stanje prakticno u potpunosti moze resite ALI sve zavisi od velicine- tezine aktuelnog nalaza i procene ginekologa koji ce raditi operaciju. Vadjenje materice i postavljanje mrezice je takodje dobro resenje- jajnici ostaju te ona ne ulazi u prevremenu menopauzu- kazem sve zavisi od procene njenog ginekologa na osnovu aktuelnog nalaza.