Dešava se da mi se na otprilike 15-ak dana pre nego što dobijem menstr.javi blago pojačan sekret i bol u grudima, a nedelju dana pre se javlja i bol prilikom odnosa i blagi probodi u donjem delu stomaka i tako gotovo svakog meseca...unazad, otprilike 5 god. sam imala neredovne menstruacije na oprilike 60 dana, a kada sam proverila horm.status estradiol, lh, fsh, testosteron i prolaktin su bili povišeni, a progesteron snižen. Ciklus je uglavnom normalizovan cikloproginovom, a pila sam i bromokriptin (jer je kod prolaktina bilo najveće odstupanje). Inače imam mikrocistično promenjene jajnike, a ciste su izraženije na desnom jajniku. Lekar misli da je u pitanju PCOS, inače imam izraženiju dlakavost, a u poslednjih nekoliko meseci dlakavost je još izraženija, imam problema i sa aknama i telesnom težinom, ali sam poslednjih meseci smršala 10 kg. Mene je zabrinula ta pojačana dlakavost, ali je lekar rekao da ne pijem nikakve hormone (jer želim trudnoću). Na UZ 10.dana ciklusa folikul je bio na 11 mm, a 13.dana bio je 15mm, na levom jajniku, a desni je bio iza materice. Dalje nisam išla na UZ, jer sam otputovala.

    Odgovoreno: 06. 01. 2009.
    • Kod Vas će trudnoća teško ići bez pomoći lekara. Moj savet je da se ciklus stimuliše klomidom i metforminom uz folikulometriju i ciljane odnose ili inseminaciju. Popričajte o tome sa svojim ginekologom. Vi imate PCOSy.