Poštovani,
    interesuje me da li posle abortusa može doći do začepljenja jajovoda, odnosno stvaranja priraslica, kako se to manifestuje i da li se može sprečiti?

    Odgovoreno: 05. 01. 2009.
    • To jeste jedna od mogućih kasnih komplikacija abortusa, ali se retko dešava. Prevencija je antibiotska zaštita nakon uradjenog abortusa. Manifestacija se primarno ispoljava kao upala genitalnih organa [temperatura, bol, groznica], a kasnije se najčešće ispoljava kao nemogućnost zatrudnjivanja.