Poštovani,
    već godinu dana mučim muku sa povišenim prolaktinom. Imam 22 godine i neredovne menstruacije, pokazalo se da je to zbog povišenog prolaktina. Pila sam bromokriptin i nakon popijene kutije uvek mi se smanjivao. Kada bih nakon tri meseca otišla na kontrolu on bi ponovo bio povećan. Poslednji put imala sam vrednost 44 ug/l (gornja granica je 26ug/l). Nakon što sam dobila ovaj rezultat počela sam sa terapijom i popila dve kutije bromokriptina, napravila pauzu od 6 dana i trećeg dana ciklusa proverila prolaktin. Bio je veći pre lekova 60 ug/l. Pošto sam se uplašila otišla sam odmah kod svoje doktorke i ona mi je dala uput za skener danas.
    Vrlo sam uplašena i zanima me Vaše mišljenje.
    Unapred zahvalna na odgovoru!!!

    Odgovoreno: 05. 01. 2009.
    • Moje mišljenje je da ćete na th Bromokriptinom morati da budete duže vreme [kada se postignu referentne vrednosti] onda ćete preći na dozu održanja- ništa drugo tu se neće pojaviti. Dakle moraćete da budete dugo na lekovima.