Poštovani,
    osećam blagi bol u stomaku...uradila sam nalaze i nalaz urina je pokazao da ima dosta ćel.ploč.ep., doktor mi kaže da je vaginalna infekcija i da mi lekovi nisu potrebni.
    Želela bih da mi date savet šta da radim i kako da se zaštitim od toga u budućnosti?

    Odgovoreno: 29. 12. 2008.
    • Vaginalna sredina je dinamična i stalno podložna promenama iz različitih razloga. Za očuvanje vaginalne sredine treba poštovati opšte principe higijene: prezervativ, ne menjanje partnera, pamučan veš, komotna odeća, adekvatna sredstva za intimnu higijenu (linola fet), kvalitetni ulošci... Ipak i pored poštovanja svega navedenog moguće je da se sekret poremeti i na to budite spremni - nema garancije 100%. Kod remećenja sekreta potrebno je odrediti grupu i lečiti po nalazu: lokalno (vaginaletama) i ako je potrebno oralno: po antibiogramu. Povremeno možete koristiti oralni probiotik za vag. floru Laktogin.