Poštovani,
    Prošlog meseca u VB i CB izolovane su E.coli i B. Haemolitički streptokok. Pila sam Cefaleksin na 12h/2 i Orvagil vaginalete. Posle mesec dana, u kontrolnim brisevima bile su iste bakterije u istom, većem broju. Sada pijem Cefaleksin (jedino je na taj lek osetljiva E) i vaginalete sa garamicinom. Propisan mi je i Amoksicilin, ali su mi u apoteci rekli da pijem jedan, pa drugi.
    Da li je moguće da je partner asimptomatski prenosilac i da li je potrebno da i on uzima 'moju'th ili uradi kakav test (bris)? Inače imam pojačan sekret svakog meseca i uglavnom je III g.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.
    • To nisu sex. prenosive bakterije, ali kod upornih slučajeva savetujemo da i partner uradi bris i pije istu th. Za vreme terapije bez odnosa. Pijte neko vreme tbl. laktogin -po uputstvu [oralni probiotik za vaginalnu floru].