Poštovani,
    imam 20 godina i pre oko šest meseci sam počela da imam problema sa vaginalnim infekcijama. Candida mi se već nekoliko puta vraća i ne znam više šta da koristim da to izlečim. Pomenula bih da imam i ranicu (mozaičnu promenu) na materici, pa bih Vas zamolila da me posavetujete i u vezi nje šta da radim...Koji načini postoje kojima bih nju ukolonila i gde to da obavim?

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Mozaik je patološka kolposkopska slika. Moj savet je da se uradi ciljana biopsija [taj deo se biopsira] a zatim da se uradi tretman grlića [najverovatnije laser- ali to zavisi od H-P nalaza]. Ne znam odakle ste- ali kod nas se ovi tretmani rade privatno. "Sredjivanje" grlića doprineće stabilizaciji stanja sa sekretom. O vaginalnoj kandidijazi pročitajte na sajtu tekst: Vag. kand. noćna mora žena- tu su dati saveti za lečenje.