Poštovani doktore,
    htela bih da Vam postavim par pitanja. Imam 23 godine i ostala sam u drugom stanju. Zanima me ako sam nulta negativna krvna grupa, kako se to odnosi na prekid trudnoće i kakve su posledice. Da li postoje neki vitamini posle prekida tudnoće koji bi mi pomogli da sve bude uredu? Da li treba posle prekida trudnoće da primim neke inekcije?
    Hvala!

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Ako prekidate trudnoću [što ne preporučujem], onda je obavezno da primite amp. Rogama od 250 ili 300 mkrgr. kao prevenciju stvaranja antitela- time ste se obezbedili da u sledećoj trudnoći ne bude bilo problema. Prima se posle prekida ili najdalje 72 h posle prekida [koga ponavljam ne preporučujem].