Nedelju dana pre ulaska u 9. mesec trudnoće u urinokulturi je pronađena eserihija coli 5000/ml. Posle terapije jednom kutijom Palitreksa (po 500 mg na 8 sati), opet je izolovana eserihija coli u urinu, ovog puta 100.000/ml. Ovoga puta ginekolog mi je dao Alfacet (cefaklor), iako antibiogram pokazuje da je bakterija rezistentna na cefaklor. Sada sam već na 20 dana od termina za porođaj i pitam se da li uopšte ima efekta ovakva terapija, i koje su realne opasnosti od ove bakterije po bebu u 38. nedelji trudnoće? I da li postoji neka razlika u tome da li će porođaj biti vaginalni ili carski rez.

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Propisana terapija, kao i prethodna- totalni promašaj. Urinarna infekcija direktno pogadja Vaš urinarni sistem, a indirektno može biti pogodjena i beba te je potrebno lečiti infekciju. Nema govora o carskom rezu, a terapija treba da bude po antibiogramu.