Postovanje, Na porodjaju mi je doktorka kazala da imam kondilome.Pre toga sam imala redovne preglede,UZ i ginekoloski ali mi doktorka nije kazala nista o tome.Na porodjaju je bila druga doktorka,ne ona kod koje sam isla na mesecne preglede.Mene zanima koje su posledice,da li je dete dobilo virus i kako se to manifestuje?Da li je beba dobila kondilome ili nesto drugo?Ako je primila virus kako se to leci?I ako mozete da mi kazete nesto o kondilomima,tj gde su tacno smesteni i kako se ispoljavaju? > Molim vas odgovorite mi.  Unapred zahvlna

    Odgovoreno: 23. 11. 2007.
    • O kondilomioma sam vise puta pisao- mozete naci u odgovorima. Radi se o infekciji Humanim Papiloma Virusom (virusna infekcija) koja se uglavnom prenosi polnim putem. Virus ima afinitet ka sluzokozi genitalija i njegova manifestacija su : polne bradavice- kondilomi ( mogu biti locirani u anogenitalnoj regiji, vagini i grlicu) Neki tipovi direktni su izazivaci karcinoma grlica materice u zene. Kod deteta mogu izazvati laringealnu papilomatozu [polip grla-retko] i sami za sebe nisu indikacija za carski rez.. Potrazite i trece nezavisno misljenje ( o tome da li imate kondilome) posle perioda babainja.