Već 2 godine imam cervikalnu displaziju. Papa test je 2, biopsija je hronični cervicitis. Kontrole ginekologa su svaka 3 meseca.
    Koliko dugo je treba pratiti i da li se treba opredeliti za nešto radikalnije? Kada uraditi HPV tipizaciju? Imam 40 godina. Pijem legravan i imala sam spiralu 8 godina sa pauzama. Menstruacije su uredne, ali traju samo 2 dana. Ultrazvučni nalaz je uredan.

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Odmah posle biopsije trebalo je da uradite tretman grlića [ laser, dijatermokoagulacija ili radiotalasi] - nema šta tu da se čeka. Nema potrebe za HPV tipizacijom, jer nema znakova infekcije virusom. [U Nišu se radi u privatnim biohemijskim laboratorijama]. Mislim da legravan nije više za Vas - imate 40 god. Ako insistirate na zaštiti vratite se na spiralu - MIRENU.