Poštovani doktore,
    Bila sam na ginekološkom pregledu i ginekolog mi je preporučio da počnem piti DABROSTON tablete od 10mg, 2x1, 10 dana.
    Moje pitanje je za šta služe tablete DABROSTON i i iz kojeg razloga ginekolozi preporučuju ove tablete. Hvala na odgovoru.
    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 16. 12. 2008.
    • Dabroston je gestagen - veštački progesteron - inače hormon koji se luči u drugoj fazi ciklusa i u trudnoći. Indikacije: 1. van trudnoće: "sredjivanje" druge faze menstrualnog ciklusa - kod isuficijencije žutog tela; 2. potpora trudnoći [naročito ranoj] - kod pretećeg abortusa.