Imam povišen nivo PTH 89 pg/l, HgA1C 7,3% Ca u serumu 2,36 mmol/l, jonizovani Ca 1,31 mmol/l, tahikardije i ekstrasistole, fibrocističnu displaziju dojki, miome, kamen u oba bubrega, tamne pege po koži. Imala sam holecistektomiju. U menopazi sam.
    Šta mi je činiti dalje?
    Hvala uz pozdrav!

    Odgovoreno: 16. 12. 2008.
    • Zavisi od problema koji prate sve ovo napisano. Koliko vidim žalite se na tahikardije i es- pa je primarno potrebna poseta kardiologu i stabilizacija na tom polju. FBRC. DSPL. dojke - ako niste - uradite mamografiju i na osnovu toga na dalje UZ-čne kontrole. Bubrezi - konsultacija sa urologom; Miomi - ako Vam ne smetaju - a ne žalite se - ne dirajte ih - samo redovna kontrola - ukoliko rastu ili se javi neko krvavljenje - operacija.