Poštovani doktore,
    pre dva meseca u brisu cerviksa su mi nađeni bakterije E.coli i Streptococcus Agalactiae. Za terapiju sam dobila Marocen film tablete od 500 mg. Posle toliko vremena još uvek osećam neprijatne simptome, pečenje. Sa partnerom ne koristimo prezervativ.
    Moguće je da nisam izlečena od infekcije ili da sam je ponovo dobila od partnera koji je inače bez simptona? Da li da se vratim ginekologu? Koliko je ova infekcija opasna? Da li može negativno da utiče na plodnost?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 16. 12. 2008.
    • Infekcija svakako direktno utiče na plodnost, a da li ste se izlečili proverićete ponovnim pretragama :V+C bris. Po dobijenom rezultatu lečenje ćete sprovesti oralno [po antibiogramu] i lokalno - vaginaletama Makmiror komplex jedno pakovanje; partner će takodje sprovesti oralnu [istu] terapiju. Za vreme th. bez odnosa.