Doktore,
    možete li mi reći zbog čega se daju devojci tablete DABRASTON?

    Odgovoreno: 16. 12. 2008.
    • Da ih pije. Mala šala - verovatno se radi o potrebi da se stabilizuje druga faza menstrualnog ciklusa kod insuficijencije žutog tela. Dabroston je veštački progesteron - hormon koji se normalno luči u drugoj fazi m. ciklusa [posle ovulacije]. Kada tu postoji problem, onda je indikovan ovaj lek.

Komentari na pitanje: #17169

    • Kakve nus pojave ima dabraston??? Da li je moguca povecan agojaznost???