Doktore,
    8.decembra imala sam intervenciju u kliničkom centru - abortus spntanae - jer sam par dana pre toga prokrvarila. Bila sam u 8.nedelji neželjene trudnoće. Nakon te intervencije krvarenje se nastavilo, doduše ne u tom obimu. Imam glavobolje, vrtoglavicu, smršala sam 4 kg, imam bledilo i opštu malaksalost, pa se brzo zamaram. Pijem antibiotik, ali sam preksinoć bila primorana da usled jakih bolova u stomaku uzmem brufen. Naredne nedelje idem na kontrolu, ali me zanima: kada će bolovi prestati? Koju terapiju da koristim? Kada ću moći da imam ponovo sexualne odnose?
    Unapred Vam se zahvaljuju na odgovoru Marija i Bojan!

    Odgovoreno: 15. 12. 2008.
    • Krvavljenje bi trebalo da traje kao ciklus, ali se može produžiti do 10-tak dana nakon intervencije. Bolove ne bi trebalo da imate, a ako su prisutni savet je čepić diklofenaka ili naproksena po potrebi. Pretpostavljam da Vam je dat antibiotik (min. 5 dana po intervenciji). Odnose ne bi trebalo da imate najmanje 7-10 dan po prestanku krvavljenja (zbog infekcije). Pijte Ferrum lek 2x1 10 dana i 1x1 jos 10 dana, vit C i kapi protiv krvavljenja 3x20 kapi dnevnno - ako još uvek krvarite.