Poštovani,
    molila bih Vas da mi malo pojasnite rezultat: Down syndrome screening-a Godine 31, 58kg fb-hcg 23.1 ng/ml 0.45 corr.MoM Papp-a 1.3 mlU/ml 0.67 corr.MoM CRL 45 mm 0.81 MoM gestation age by CRL 11+1 biochem.risk=nt <1:10000 - below cut off double test <1:10000 - below cut off age risk 1:767 trisomy 18=nt - below cut off.
    Hvala Vam unapred

    Odgovoreno: 15. 12. 2008.
    • Radi se o biohemijskom skriningu na hromozomske anomalije. To je statistička metoda kojom se na osnovu 2 parametra krvi i vaše tt i visine određuje verovatnoća da je plod hromozomski oštećen. Ako je ova verovatnoća veća od 1:250 savetuje se amniocenteza. Vi niste u riziku. Više u tekstu na sajtu: Testiranje u trudnoći.