Poštovani,
    6 mjeseci sam pila Yasmin i sad mi je doktorica propisala Logest. Ovo mi je prvi ciklus na Logestu (dobila sam menstruaciju 4.ti dan pauze.) Problem je u tome što je trajala samo 2 dana?!
    Da li je to normalno? Dok sam pila Yasmin ciklus mi je trajao 4 dana. Pročitala sam da kontraceptivi skraćuju ciklus, ali da li je baš normalno da ga toliko skrate? Jako se plašim i molim Vas da mi pojasnite u čemu je stvar.
    P.S: imam 22 godine i prije 2 godine sam imala laparaskopsku operaciju hemoragične ciste. Radi PCO pijem kontraceptive.
    Unaprijed zahvalna,
    Samra

    Odgovoreno: 13. 12. 2008.
    • Ništa spektakularno - samo ste tako odreagovali - a nije mi jasno zašto ste menjali Yasmin. Ako imate problema sa PCO onda je savet da predjete na novi kontraceptiv koji se pije 28 dana i kod koga nema oscilacija u krvavljenju, a povoljno deluje na pojačanu dlakavost [što se sreće kod PCO]. To je YAZ - promovisan je ove godine u svetu i kod nas i to je moj savet za Vas kad već menjate Yasmin.