Poštovani doktore,
    mene brine sekret koji se promenio. Imala sam sekret 6.grupe - gust i beliačast, koristila sam vaginalete ginodaktonol i tako se situacija popravila. Posle izvesnog vremena meni se opet vratio takav sekret, nisam imala vreme da odem kod dr, nisam koristila nikakve vaginalete i takav sekret je nastao sam od sebe. Da li je to moguće? Obično mi se pojačani sekret pojavi par dana pre menst. Medjutim, mene brine, jer sada imam sekret sluzav sličan sekretu iz nosa. Nije pojačan, ali primećujem razliku. Da li je to opasno? Koje vaginalete da koristim? A svakako moram kod dr.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 13. 12. 2008.
    • Vaginalna sredina je podložna uticajima iz unutrašnjosti (stanje organizma, faza ciklusa, stres...) a i iz spoljašnosti - tako da je promena sekreta uvek moguća. Nema razloga da brinete zbog toga, ali nije loše da uradite grupu i lečite po nalazima. Radi se o promenljivoj kategoriji koja nikad nije konstantna i stalna - neke žene su podložnije fluktuacijama, a neke ne. Uzmite vaginalete Poliginax 6 večeri - one su širokog spektra i pomoći će.