Poštovani,
    u 20 nedelji trudnoće sam i upravo sam radila drugi eksperti uzv. Doktor je zadovoljan, sve je o.k medjutim beba je nezgodno postavljena, pa nije mogao detaljno pregledati srce, pa mi je preporučio kardiografiju. Kada sam se raspitala ispostavilo se da u državnim ambulantama to ne rade, a u privatnim je dosta skupo.
    Da li je ovaj pregled neophodan? Da li se može uraditi običnim uzv ako je ginekolog stručan, a ne 4D?

    Odgovoreno: 12. 12. 2008.
    • Ehokardiografija se radi klasičnim UZ, a ne uz upotrebu 4D. Ukoliko Vaš ginekolog smatra da postoji srčana mana može Vas sa uputom poslati u BGD na fetalnu ehokardiografiju - 4D nema veze sa tim. Pregled srca rutinski radi svaki ginekolog-- i ako je u pitanju velika srčana mana uglavnom se može prepoznati. Sačekajte 7 dana i ponovite pregled kod nekog drugog - odnosno potražite drugo mišljenje.