postovani profesore zanima me da li sledeci nalaz znaci hpv infekciju:papaII,kolposkopski-nezni mozaik,v+c bris sterilan i da li trebam da uradim hpv tipizaciju

    Odgovoreno: 16. 11. 2007.
    • Kolposkopska slika neznog mozaika moze biti posledica hpv infekcije, ali trenutno nema potrebe za tipizacijom vec za pracenjem i kontrolom za 6 meseci- jer na Pa nalazu nema znakova kontakta celija sa virusom. Znaci za sada redovne kontole i nista vise.