Poštovani,
    ujna mi je trudna 8 nedelja. U nedelju, 30.11 je prvo put uradila test za trudnoću putem urina i time utvrdila trudnoću. U sredu, 3.12 je otišla kod ginekologa na pregled i ustanovljeno je na ultrazvuku da je plod mrtav, jer se ne čuju otkucaji srca.
    Da li je moguće doći do greške, jer ona nema nikakve bolove niti krvarenje? Njoj je rečeno da se samo javi ponovo ukoliko počne da krvari...Da li mozda možete da me posavetujete šta treba činiti?

    Odgovoreno: 09. 12. 2008.
    • Moguće je. Takvo stanje se zove Missed abortion u prevodu - pobačaj do koga nije došlo. Kod takvih slučajeva uvek za par dana ponovimo UZ i ako se potvrdi dijagnoza uradimo kiretažu. Ništa drugo se tu ne može. Posle toga potrebno je uraditi neke analize, ali o tome sa Vašim dr.