Poštovani doktore,
    Imam 31 godinu i nemam dece - nisam rađala. Pre tri menstrualna ciklusa primetila sam da prilikom oticanja dojki, pre ciklusa pojavljuje se drugačiji bol od prepoznatljivog bola prilikom oticanja, bol u levoj dojci kao nekakvo žiganje i to na tačkama 10 sati, 5 sati i 7 sati kad bi gledali prema meni, takođe osećam bol i u samom kanaliću bradavice. Uradila sam pregled ultrazvukom i nalaz ultrasonografije glasi: Obostrano dojke fibrolipomatozne građe sa interpozicijom masnih kapsula u predelu posteriornih partija žlezde, bez stvaranja cističnih i solidilnih kapsula. U aksilama nema susp.limfnih glandula. Posle pregleda rečeno mi je da imam ciste u dojkama i da je to normalna pojava kod žena.
    Molim Vas za savet šta dalje.
    Prijatan pozdrav, Nada!

    Odgovoreno: 07. 12. 2008.
    • Nalaz je uredan - fibrocistična izmenjenost dojke je svakodnevna stvar - potrebno je samo redovno praćenje i kontrola. Najbolji "lek" za promene koje imate je trudnoća i dojenje tako da je to moj savet. Takodje zbog promene osećaja koje ste primetili savet je da proverite nivo prolaktina.