Nalazim se u 12. nedelji trudnoće. Pre nego li ostanem u drugom stanju, bila sam na redovnom godišnjem gin.pregledu, sve je bilo u redu, kad sam oko 6-te nedelje trudnoće otišla na uz, doktor je otkrio miom. Na narednom pregledu utvrdjeno je postojanje subseroznog mioma u duglasu, veličine oko 4,5cm. Rečeno mi je da će miom rasti u trudnoći da su moguće komplikacije naročito u prvom tromesečju. Moj doktor trenutno ne radi, pa je zakazao pregled tek u 14. nedelji. Ja se odlično osećam (sem mučnine) i ne bih da paničim, ali me interesuje do koje je nedelje rizično imati ovakav miom i da li ću ako nešto nije u redu osetiti promene.

    Odgovoreno: 07. 12. 2008.
    • Ništa se ne sekirajte - takav miom može da pravi problem samo ako je na uskoj peteljci i ako dodje do uvrtanja oko svoje ose. Tada su simptomi : bol, T, muka gadjenje, povraćanje. Uglavnom ovakvi miomi nadju sebi mesto i ne prave problem u toku trudnoće. Ne pravite nagle pokrete i ne preterujte sa fizičkom aktivnošću.