Poštovani doktore,
    posle godinu i više dana korišćenja cikloproginove, zbog neredovnih ciklusa i planirane trudnoće, novembra meseca sam prestala da pijem iste zbog dodatih kilograma i maljavosti. 31.10. nisam dobila, a ni do sada, nisam imala odnose tokom novembra, pa me zanima da li ponovo treba izazvati ciklus lutestrolom i sl,. pa nastaviti sa cikloprog. ili odmah krenuti sa njom, i da li postoji druga terapija, pošto tek 27.12. do 6.01.imaću kontakt sa suprugom, kako je moguće do tada pripremiti se za plodne dane i pokušaj nadam se uspešan zatrudnjivanja...
    Hvala puno

    Odgovoreno: 04. 12. 2008.
    • Izazovite ciklus Lutestrolom zatim krenite sa Cikloproginovom, a sa Vašim Dr dogovorite stimulaciju ciklusa Klomifenom od 5.og dana 2x1 5 dana, a u vreme kada Vam je suprug tu - indukcija ovulacije Pregnilom i ciljani odnosi ili inseminacija. Tajming dogovorite sa Vašim dr.