Glikemia-7.0, urea-9.0, kreat.198, krvni pritisak povišen na momente 180 sa 120, pa se vrati na normalu. Ultrazvučni nalaz gornjeg abdomena i bubrega, jetra - normalne veličine, homogene, hiperehogenije strukture, lako masno infiltrirana, bez fokalnih lezija, žučna kesa normalne debljine zida i veličine, inf.presavijena, kalkulusima u lumenu, promera oko1,0 cm i 0,9 cm te manji sadržaj bil. sedimenta u lumenu. Ehpt. žučni putevi b.o. Pankreas i slezina urednog eho nalaza. Retroperitonealni prostor slobodan. Bubrezi normalnog položaja, oblika i veličine, jasno konturisani, normalne debljine parenhima koji je homogene eho strukture, nejasne kortikomedularne granice, sa lako proširenim kaliksnim sistemom za donji i interpolarno obostrano, bez znakova kalkuloze. Nadbubrežne lože obostrano slobodne. M. bešika nedovoljno ispunjena urinom. P.S. Utrerus uvećan miomatozno izmenjen.
    Šta da radim dalje?

    Odgovoreno: 04. 12. 2008.
    • Posetite endokrinologa i kardiologa - imate povišene vrednosti šećera, masnu jetru povišen pritisak [sve to pripada tzv. metaboličkom sindromu - potrebna je korekcija lekovima]. Kada to sredite javite se ginekologu da odredi tačno veličinu materice i sa njiom se konsultujte šta dalje [to zavisi od Vaših godina, veličine materice i simptoma koje imate].