Poštovani,
    molila bih Vas za mišljenje o sledećim rezultatima : FSH 4,6 U/L LH 3,6 U/L ESTRADIOL 79,0 pg/m PROGESTERON 10,3 nmol/l TESTOSTERON O,61 nmol/l PROLAKTIN 508 mU/l Krv je data na analizu šesnaest dana pre početka menstrualnog ciklusa.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 30. 11. 2008.
    • Postoji neadekvatna hormonska stimulacija u ovom periodu [sredina ciklusa], ali potrebno je sprovesti hormonsko istraživanje pre svega od 2.-4.-og dana ciklusa, zatim u sredini i oko 21 dana ciklusa da bi se stekao adekvatan uvid u horm. status. Nije loše da se paralelno ispita i folikulometrija [UZ-čno praćenje rasta folikula i debljine endometrijuma].