Poštovani,
    imam 24 godine u 22 god. sam imala trudnoću kod koje je u 26 nedelji uradjen prekid, tj. feticid zbog spine bifide i hidrocefalusa. Suprug i ja smo potuno zdravi, ali ja se bojim za sledeću trudnoću. Dr u Novom Sadu mi je preporučila da redovno pijem folnu kiselinu, koju redovno pijem. Spremam se za sledeću trudnoću, iz nalaza cervikalnog brisa je utvrdjeno da imam Stafilokokus epidermidis, dr mi je ispisala Panklav, a 625 i kanesten kremu.
    Moje pitanje je da li i suprug teba da koristi neki antbiotik i na koje preglede bi po Vašem mišljenju trebalo da odemo za sledeću trudnoću?
    Hvala Vam unapred!

    Odgovoreno: 19. 11. 2008.
    • Suprug ne mora da pije terapiju. Osim Folana pijte i Bedoxin 2x1 prekoncepciono. Uradite TORCH pretragu (toksoplazmoza, rubella virus, Citomegalo i herpes virusi). Nista više nije potrebno (klasika se podrazumeva: V+C bris, genitalne mikoplazme i hlamidija). To je dovoljno.