Imao sam nezaštićen odnos sa djevojkom s kojom sa dugo u vezi. Menstruaciju je trebalo dobiti 16.11 i dobila je s tim da je trajala samo 24 sata i krvarenje je stalo. Menstruacije joj traju obično po 4 dana.. Volio bih da čujem Vaše mišljenje...Samo da napomenem da je djevojka slabog imuniteta i često osjeća peckanje, sumnja na upalu ili pak neku infekciju zbog čega je koristila Canesten mast.. Sumnjam na Candidu, jer se i kod mene posle odnosa pojavio osip i crvenilo na splovilu.
    Da li sve to može biti uzrok oskudne menstruacije? Kakve su šanse za trudnoću??
    Unaprijed zahvalan

    Odgovoreno: 19. 11. 2008.
    • Infekcija nije uzrok skraćenog ciklusa. Svaka žena ima pravo na par iregularnih ciklusa tako da se to sada dešava Vašoj devojci. Za svaki slučaj neka uradi test na trudnoću- da bi ste bili mirni. Savet za nju su vaginalete Poliginax, a za Vas krema Gynodaktanol.