Poštovani doktore,
    danas mi se desilo nešto što nikada do sada nije. PROKRVARILA SAM VAN MENSTRUALNOG CIKLUSA. To krvarenje je bilo oskudno, a na toalet papiru čak nije ni bilo prave krvi, nego neki sekret blago roze boje. Jako sam se uplašila i odmah otrčala ginekologu. Pregledao me je manuelno i onim vaginalnim ultrazvukom. Rekao mi je da je to ovularno krvarenje, jer je ovulacija u toku, uz to mi je našao vodenu providnu cistu na desnom jajniku i neku crvenu mrlju na grliću koja bi mogla biti ranica, predlaže kolposkopiju, pa me zanima imam li razloga za brigu da li se krije neki tumor, mada je ostali nalaz uredan i doktor je rekao da nema razloga panici.

    Odgovoreno: 19. 11. 2008.
    • Nemate razloga za brigu i za paniku. Samo poslušajte savet Vašeg lekara. Vodena cista je u stvari folikul koji će ovulirati i nestati kada dobijete ciklus. Grlić obavezno treba jednom godišnje pregledati kolposkopski i PA testom.