Poštovani doktore,
    Išla sam kod ginekologa na kolpokopski pregled i on ovako izgleda: Na poziciji 6h nekoliko polja fine i jedno polje grube punktracije.Vt: Uterus u AVF normalnih dimenzija>Adneksa slobodna, neosetljiva Ultrazvučni nalaz :Uterus u AVF normalnih dimenzija. Kavum uteri prazan. Adneksa sonografski b.o. Dg Colpitis. EPVU Ginekolog mi je predložio biopsiju, ali nije mi objasnio šta je ovo što imam, pa Vas molim da mi objasnite šta imam ovo i da li imam razloga za brigu, inače imam 28 godina i majka sam dvoje dece.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 19. 11. 2008.
    • Imate patološku (lošu) kolposkopsku sliku [punktacija] i ona je razlog zašto je predložio biopsiju. Biopsija će definisati vrstu promene koja je izazvala ovu kolposkopsku sliku i odrediti smernice za vrstu tretmana. Nemate razloga za brigu, ali ima razloga da završite dijagnostiku promene.