Dragi doktore mojoj partnerki se endometrium ne raspada kao kod drugih zxena a i skupljaju joj se naslage na jajnicima, materici i jajowodima i ima  cxesta krwarenja i kad treba i kad ne treba.  Pa me zanima da mi kazxete koliko je to ozbiljno i ako bi ste mogli da mi malo to pojasnite jer je njoj  neprijatno da pricxa samnom o tome a josx uwek ide na razne preglede i kontrole pa bi josx jedno misxljenje dobro dosxlo. Hwala unapred.

    Odgovoreno: 31. 10. 2007.
    • Vase pitanje je prilicno nejasno a posto ste u vezi sa devojkom i ocito da je volite ne vidim razlog da sa njom ne sednete popricate i tada mi uputite konkretno pitanje. Iz ovoga sto ste napisali najverovatnije se radi o endometriozi - sluzokoza materice koja razasuta i po ostalim genitalnim organima zene- hormonski aktivna tako da krvari u vreme ciklusa te se stvaraju ciste, priraslice, bolovi.... Takodje neurednost ciklusa moze ukazivati na policisticne jajnike o kojima sam dosta pisao - naci cete u odgovorima. I jedna i druga stvar su ozbiljni poremecaji i traze ozbiljani strucan pristup, ali kako niste pojasnili problem ne bih mogao da Vam dam direktne odgovore