Poštovani doktore,
    Imam 35 god. Poslednja urinokultura je pokazala 100000 E. coli i 100000 enterokoki spp. Ranije urinokulture su ukazivale samo na E. coli, iako su terapije bile utvrđene prema antibiogramu nema boboljšanja, čak i pogoršanja količina bakterija je postizala i milion. Imam stalan bol u donjem stomaku, tup i vrlo neprijatan nalik stalnom žarenju, pojačavaju se pri većem unosu tečnosti i za posledicu imaju i upalu uretre. UZ abdomena je uredu. Sigmoidoskopijom je utvrđeno da je sve u redu. Ginekološki nalazi: CB-E.coli mali br. i enterokoki spp. veliki br.;VB- E.coli mali br. i enterokoki spp. mali br. , svi ostali nalazi su u redu ( hlamidija, ureaplazma, mikoplazma, UZ male karlice, PA)Nalaz urina: malo bakterija, leukociti 30-40, dosta sluzi. Da li su potrebne dodatne analize? Stalni bolovi traju već 10 meseci. Povremeni bolovi traju već otprilike 7-8 godina, pri čemu ranije nije bio utvrđen razlog, tako da nije bilo ni lečenja.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Po ovome sto pisete Vi imate uroloski problem-primarno- te je potreban tretman od strane urologa u smislu parenteralne terapije (antibiotici u infuziji) kako bi se resio problem infekcije prevashodno urinarnog trakta. Sa ginekoloske strane moze se posumnjati na endometriozu i pelvicnu inflamatornu bolest. U sklopu prvog predlog je da se uradi Dijagnosticko-terapijska laparoskopija- ona ce dati odgovor otkud bol u maloj karlici i dati smernice za dalji tretman. Prilikom laparoskopije obavezno uzeti bris za Hlamidiju[iz trbusne duplje]