Poštovani dokore,
    Već dva meseca u vaginalnom i cervikalnom brisu imam Staphilococcus aureus i Candidu. S obzirom da su u malom broju nije uradjen antibiogram, a samim tim ni moj izabrani ginekolog, koga ne mogu da promenim, već dva meseca mi prepisuje samo jod vaginalete i nistatin! Ovo mi predstavlja veliki problem, jer imam neprijatan miris, svrab i peckanje, a prestala sam da imam i odnose sa suprugom.
    Molm Vas, pomozite mi! Šta da uzmem za oralnu, a šta za vaginalnu terapiju i koliko vrermenski treba da traje lečenje da bi se ova bakterija iskorenila?
    Unapred zahvalna,
    Ana

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Uzmite vaginalete Neopenotran 2x1 7 dana, a oralno Panklav od 625 mg 3x1 5 dana. Pijte Laktogin duze vreme po uputstvu. Ako ne pomogne uradite V+C bris sa antibiogramom (privatno- nije skupo) i lecite po nalazima.