Poštovani,
    molim Vas protumačite nalaz: Dg: Cervicitis chronica. KOLPOSKOPSKI NALAZ: Ectopio labii anterioris PVU.A Wa.Leukoplakia na 12h Mozaik na 2h. Schiller+(poz.) PAx2=II grupa. A VS je IIIb grupa. GINEKOLOŠKI NALAZ: spolj. ganitalije i vagina b.o., vag. sekret beo PVU-2cm, na prednjoj usni OEU crvenilo 1cm. Uterus u AVF , uobičajene veličine i konzistencije, pokretan, neosetljiv Adnexa-neosetljiva obostrano, oko 4cm

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Imate hronicnu upalu grlica; na prednjoj usni grlica imate ektopiju (nije patoloski nalaz), Leukoplakia, mozaik i jod - polje su patoloske kolposkopske slike koje mogu biti posledica infekcije. Imate poremecen VS (III grupa); PAPA je uredan. Ostali nalaz je u granicama normale. Lecenje poremecenog sekreta i kontrola za 6 meseci.

Komentari na pitanje: #14699

    • Ginekoloski nalaz, vagina b. O. Porcija s leukoplakijom na na prednjoj usni, epitalizovana platorno uterus lako sinistroponiran, pa su lijeva parametrija lako skracena. Kolpo: scj ka cervikalnom kanalu, na 4, 8 i 10 aw, a na donjoj usni hipermija s mogucim punkatacijama, na gornjoj usni na 12 se ne vezuje jod na dodjoj usni slican nalaz, ali slabije vezivanje joda. Tvuz; uterus u rvf, desni jajnik soatakom z. Tijela, policisticnog izgleda, lijevi urednog izgleda. Douglasm prazan. Dg: leukoplakia pvu (vidjeno i pre 3 godine) aw pvu. Molim vas da mi pojasnite ove rezultate. Jako se plasim da nesto nije u redu!!! Nadam se da ce te mi odgovoriti. S postovanjem goca

    • A kako se lijeci cervicitis chronica? Molim vas da mi kazete kome da vijerujem, jedan doktor mi kaze da imam cervicitis chronicu a drugi da imam trihomonijazu, ne znam vise kome vijerovat. Hvala