Interesuje me da li povišena temperatura, koju ja redovno imam (37,5) skoro svaki mesec, po dve nedelje, može da bude povezana sa hormonima. Imam povećan prolaktin i pijem bromokriptin, mada ovaj problem imam već 2,5 godine. U početku sam mislila da je uzrok CMV, ali se odužilo. Koristila sam skoro sve preparate za jačanje imuniteta. Lečim se od steriliteta i ovo sa temperaturom mi ne uliva nadu.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Proverite povezanost T sa ciklusom. Ako se javlja u drugoj polovini ciklusa onda je to od zutog tela i dobar je znak. Ako je nevezano onda ponovite pretrage na viruse i konsultujte endokrinologa za prolaktin [T moze biti i centralnog porekla]. Na trzistusu se pojavili novi lekovi za hiperprl.