Poštovani,
    istog dana sam saznala da sam trudna, ali da imam hlamidiju u malom broju u brisu i e.coli u urinokulturi. Htela bih da maksimalno odgodim terapiju, jer se plašim posledica po plod.
    Zanima me koje je lekove najbezbednije koristiti i u kom mesecu trudnoće? Da li se kod carskog reza izbegava mogućnost infekcije ploda kao kod prirodnog porodjaja?

    Odgovoreno: 07. 11. 2008.
    • Nema potrebe da odlažete tretman. U trudnoći se hlamidija leči specifičnim lekovima: Amoxicillin 500 mg 3x1 7 dana; ili Eritromicin 4x1 7 dana. Oba leka su dozvoljena i u prvom trimestru. Drugo pitanje: samo kod specifičnih infekcija je indikovan CR tim povodom (herpes, teška hpv inf. ).