Poštovani doktore,
    Da li smem da konzumiram brusnicu u trudnoći, jer imam problema sa urinarnim traktom? Čula sam da je štetno piti čaj od brusnice, ali ne znam zašto. Trenutno pijem dosta tečnosti i čaj za trudnice i decu apoteke Josip Pančić.
    Šta Vi preporučujete za infekcije urinarnog trakta? Ja sam u devetom mesecu trudnoće.
    Srdačan pozdrav i hvala,
    Nataša

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • Ja preporučujem antibiotik po antibiogramu i čaj od brusnice - pijte koliko god hoćete - nije štetan. Uvin čaj ne treba piti duže od 3 dana, a čaj od peršuna je abortiv, pa se ne preporučuje. Brusnica može.