Pozdrav doktore,
    imam eden golem problem neznam dal sum trudna, da li postoi moznost da sum trudna? Imam menstruacija na 15 oktomvri mi zavrsi na 20 oktomvri, a odnos so mojot decko imav na 24 oktomvri. Ne koristevme zastita, a to go napravivme vnatre....se izvinuvam na moeto izrazuvanje mnogu mi e neugodno...se nadavam ke mi dadete strucen sovet ...naskoro...
    odnapred Vi blagodaram....pozdrav

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • Marija,
      verovatnoća da ste trudni je vrlo mala, ali postoji. Da ste se javili neposredno posle odnosa savetovao bih Vam pilulu za dan posle. U ovom trenutku ostaje da čekate vreme očekivane menstruacije (13-15.11) i tada uradite test.