Poštovani,
    u 11. sam nedelji trudnoće, bila sam u kontaktu sa detetom koji trenutno leži u dečijoj bolnici zbog upale pluća.
    Zanima me koliki je period inkubacije, da li je upala pluća štetna za trudnice, kada se javljaju prvi simptomi? Da li može upala da naškodi bebi? Šta da radim?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 03. 11. 2008.
    • Upala pluća nije zarazna bolest i nije neophodno da ćete se razboleti - to zavisi od mnogo faktora. Takođe inkubacija, oblik i agresivnost bolesti zavise od izazivača - tako da Vam ništa ne mogu precizno odgovoriti. Mislim da Vam se ništa neće desiti i da nemate razloga da unapred brinete. Ako se jave povišena t, groznica i kašalj javite se lekaru, a u međuvremenu živite zdravo (voće, povr,e, riba i vit C).