Imam 28 godina, uterus arcuatus i konizaciju. Pre 2 nedelje sam se porodila u 26. nedelji, porodjaj je počeo jakim kontrakcijama i sve je išlo jako brzo, na prijemu sam bila 2 prsta otvorena i dok su me pripremali za tokolizu otvorila sam se do 6 cm... posle 3 sata rodila sam devojčicu 910 od grama koja je istog dana umrla. Iz bebinog želudca je izolovana e colli. veče pre nego što mi se ovo desilo sam bila na pregledu UZ ok, grlić 1cm zatvoren. Moj dr kaže da je jaka infekcija sve izazvala.
    Moje pitanje je da li on stvarno nije video da će mi sve ovo desiti 12 sati posle. Cervikalni bris i urino kultura radjeni 20 dana pre porođaja. Inače, celu trudnoću sam ležala, pila genipral, pre njega dabroston utrogestan.

    Odgovoreno: 03. 11. 2008.
    • On stvarno nije video - tu budite bez sumnje - to je nemoguće videti i predvideti. E.colli u bebinom želucu mogla je dospeti u toku porođaja. Za sledeću trudnoću obavezno serklaž u 17-oj nedelji trudnoće i antibiotici u toku trudnoće - preventivno.