Imam 37 god. Kolposkopijom su mi pronađeni kondilomi na grliću materice. Kako se utvrđuje da li su to oni koji mogu da izazovu rak? I kada bih mogla na intervenciju radio-nožem, s obzirom da sam pre dve nedelje bila na operaciji (dojke).

    Odgovoreno: 03. 11. 2008.
    • Prvo se kondilomi moraju potvrditi biopsijom. Tip virusa se utvrđuje HPV-tipizacijom [specijalni bris]. Intervenciju možete sprovesti nakon biopsije i H-P verifikacije promene- čim Vi budete spremni da odete - to je mala intervencija u lokalu ili bez anestezije.