Poštovani doktore,
    Imam 33 godine, nisam rađala. Pre par godina mi je ustanovljen miom na materici koji se prati redovnim kontrolama. Juče sam bila na UZ, pa ako možete da mi protumačite nalaz: Uterus u AVF 93 6x39x50mm, miom na fundusu 32mm, endometrijum 16mm. L.O.43x36mm sa HIPOEHOGENIM ODJEKOM 33mm D.O. 44 1x27,4mm sa KOLAB.CISTOM 32x22,5mm
    Rečeno mi je da dođem ponovo na UZ kad mi se završi menstruacija. Kakve su ovo ciste u pitanju?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 02. 11. 2008.
    • Dimenzije materice su ok, ali imate taj miom, čvor na dnu materice prečnika 3 cm - što nije opasno. Endometrijum (sluzokoža materice) je deblja no što bi trebalo (možda Vam je ciklus kasnio, pa je to posledica produženog hormonskog delovanja ciste koja je kolabirala [na d. jajniku] i uskoro bi trebalo da dobijete - te Vaš d. jajnik ne treba da brine - to je bila prosta funkcionalna cista koja je pukla. Ovo na l. jajniku bi takodje trebalo da nestane kada dobijete ciklus - verovatno takodje funkc. cista. Nije loše da 3 meseca pijete kontraceptive kako bi "smirili " jajnike. O prirodi promena popričajte sa dr koji je video promene.