Imam ranicu na grliću materice i papilom. Papa je druga grupa. U pančevačkom dispanzeru smatraju da socijalno ne pokriva lečenje ovakvih problema i da je na njima samo da prate ranicu dok ne dođe do ozbiljnijih promena.
    Da li je potrebna još neka analiza, pre nego što se obratim nekom lekaru privatno radi skidanja papiloma i ranice ili ne. Zabrinuta

    Odgovoreno: 02. 11. 2008.
    • Njihova dužnost je da Vam daju uput [zeleni] za bolnicu gde će se uraditi biopsija grlića i skidanje polipa. Tek kada dobijete H-P potvrdu promene smete da preduzmete nešto po tom pitanju - a to ćete morati verovatno kod privatnika [laser, dijatermokoagulacija ili radiotalasi] jer nijedna naša bolnica nije opremljena ovim metodama.