Nalazim se u 12. nedelji trudnoće i juče sam primetila mrlje, odnosno tragove krvi na vešu. Otišla sam odmah do ginekologa koji nakon razgovora uradio ginekološki pregled i ultrazvuk i rekao da su kontrakcije u pitanju, te prepisao terapiju gynipral 0.5 mg na 6 sati, te mirovanje strogo takođe ako se to nastavi da dođem ponovo kod lekara i eventualno pomenula mi je da primam terapiju infuzijom u bolnici gde bi me smestili. Sa terapijom sam počela juče u podne i pijem tablete na 6 sati, danas u podne su prisutne mrlje, tragovi od krvi .
    Zabrinuta sam, zanima me Vaše mišljenje i savet.

    Odgovoreno: 31. 10. 2008.
    • Ne slažem se sa ovom terapijom jer ginipral u ovom periodu nema ama baš nikakav efekat na matericu.
      Savet: Tbl Dabroston prvog dana 4 odjednom a nadalje 3x1, ili tbl utrogestan 2x2 ili 3x2 u zavisnosti od količine krvavljenja. Infuzija u ovom periodu nema smisla.