Molim Vas da mi prodobnije objasnite dijagnozu i nalaz ginekološkog pregleda. Dg. Adnexitis et endometritis subac. Myoma uteri. UZ nalaz: Uterus u AVF 65*83*55, endometrijum 9mm. Na prednjem zidu miom od 20mm, na zadnjem od 30mm. Grlić hipertrofičan sa ovulama Nabothi. Uterus uvećan, miomatozno uvećan fiksiran, vel. ženske pesnice. Oba adneksa skraćena i lako osetljiva.
    Šta sve može da bude uzrok uvećane materice i koje sve smetnje može da izazove? Da li ima potrebe za detaljnijim analizama?

    Odgovoreno: 31. 10. 2008.
    • Imate svezu upalu jajnika obostrano i sluzokoze materice; Na materici imate dobrocudne tumore (miome), a grlic vam je zbog infekcije uvecan sa cistama koje nisu opasne..Ima potrebe da uradite ks, sed, i urin i lecite antibioticima po nalazima. Takodje uradite kolposkopiju i PA, V+C bris i lecite po nalazima. Miome pratite na 6 meseci ultrazvucno.