Čula sam da je Yasmin oralno kontraceptivno sredstvo štetno i da je od njega umrlo više žena, ali navodno nije u potpunosti dokazano zato što porodice nisu dozvolile obdukciju. Najmlađa devojka imala je oko dvadeset godina. To je bilo i na tv-u. Čula sam isto i od drugarice farmaceuta, a Vi ga preporučujete.
    Zato bih želela da znam šta Vi mislite o tome i da li je bezbedan da se koristi? Takođe i da kontraceptivna sredstva oralna ne treba koristiti u slučaju ako postoji problem proširenih vena ili tako nešto. Da li je to tačno?

    Odgovoreno: 31. 10. 2008.
    • To je najpropisivanija kontraceptivna tbl. u Evropi- da mislim da je stetan nikad ga ne bih preporucio. Tacno je da ne treba koristiti OK ako postoji problem koagulacije. Vise o kontracepciji u istoimenom tekstu na sajtu- procitajte ga.