Poštovani doktore,
    ovaj ciklus počela sam uzimati Clomifen preporukom lekara od 5 do 9 dan, po 2 tablete na dan, ja sam ih uzimala ujutro i danas sam bila na eho, 12 dan. od ciklusa (posledna menstruacija 18.10 2008) i bilo je nekih malih folikula kao da su bili prsnuti ili nisu mogli da dostignu tu veličinu od 18mm. Imam jedno dete i normalno ostala u drugom stanju pre 4 godina.
    Želim Vaše mišlenje: da li je to hiperstimulacija Clomifenom, da li je moguća ovulacija u 10 danu ciklusa u slučaju kad se koristi Clomifen i ako ne, Vaše preporuke. Ciklus dužina 28 dana, pap uredan mikrobiološki brisevi negativ.

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Nije hiperstimulacija - Vaš dr je krenuo klasičnom shemom za stimulaciju jajnika. Ponovite UZ za 2 dana - moguća je kasnija reakcija jajnika - na taj način ćete videti kada i kako jajnici reaguju. U ovom trenutku njihova reakcija nije adekvatna. Ako je situacija takva onda je moj predlog promena sheme - početi stimulaciju od 3. dana ciklusa i eventualno (uz kontrolu UZ-ka) povećati dozu Klomifena.