Hvala na odgovoru za policistične jajnike. Komplet pregled. Rezultati na bakterije su dobri. U pitanju je samo 1 jajnik koji je poličistican, a drugi je dobar i doktor kaže da nemam ovulaciju svakog meseca i da mogu malo da se pomučim kako bih zatrudnela, ali da mogu zatrudneti. Folikul je 23.okt. bio 18mm. Da li on puca ili ne? Menstruacija je redovna, ali imam jake bolove samo tog dana kad dobijam, a posle sve normalno.
    Šta mi Vi možete reći za te jajnike i ovulaciju i uopšte Vaše mišljenje i da li je potreban neki dodatan pregled?
    Hvala

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Mislim da ništa nije potrebno, osim partnera i Vaše dobre volje. Folikul od 18 mm je ovulatorni i da li je puko može se ustanoviti UZ-om. Bolne menstruacije su znak ovulatornih ciklusa. Krenite u akciju i ako u roku od 12 meseci ne bude rezultata tek tada potrazite pomoć. Pročitajte na sajtu tekst o sterilitetu. Mislim da nećete imati problema.