Poštovani,
    mojoj majci je danas ginekolog na UZ postavio dg ENDOMETRIJUM 13. Šta to znači, jer sutra ide na ex kiretažu. I još nešto u vezo sebe...ja imam 25 g i od porođaja nisam bila kod ginekologa, nemam nekih subjektivnih tegoba, menstruacije su mi uredne, suprug i ja redovno koristimo kondome u vidu zaštite. Kako mogu da primetim kada nešto sa mojim urogenitalnim traktom nije u redu, a da ne idem kod ginekologa, jer imam averziju od klasičnog ginekološkog pregleda.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Vaša majka ima povećanu debljinu sluzokože materice - što je indikacija za expl. kiretažu (niste napisali koliko godina ima i da li ima ciklus ili ne - pretpostavljam da nema i da je to razlog za terapijsko-dijagnosticku kiretažu). Što se tiče Vas kada nešto bude van uobičajenog - primetićete, ali je savet da 1 godišnje savladate averziju i uradite kolpo i PA pregled.
      Pozdrav.